לגלות

לגלות

סיורים מוזיקלי בעקבות הספר "הביתה"- אסף ענברי

איפה: קיבוץ אפיקים

מתי: בימי הפסטיבל 

הסיור מיועד לקבוצות והוא מתקיים בחצרו של קיבוץ אפיקים שעליו נכתב הספר, בשבילים ובאתרים המוזכרים בו. במהלך הסיור נגיע למטעי הבננות, נטעם מהפרי ונשמע סיפורי נוסטלגיה.,

כמו כן הסיור מלווה בסיפורים וגם בשירים, רובם מראשית יצירתו של המלחין מרדכי זעירא הלא הוא מיטיה גרבן שהיה מראשוני אפיקים,

 הסיור מנחים: בקריאה ובסיפורים רינה כץ,בקריאה, בסיפורים, בנגינה ובשירה 

 אמוץ ברונטמן, המשתתפים מוזמנים להצטרף לשירה במהלך הסיור

רינה היא מדריכת טיולים בעלת ניסיון עשיר

אמוץ הוא בוגר להקת הנח"ל ו "הבחורים מאפיקים"

לדעת עוד: 

058-7543752

04-6754989 (גם תא קולי)

 

קרא עוד

תיירות חקלאית בנהיגה אתגרית – סיפורי מקום

איפה: "בשבילים – סיפורי מקום", קבוצת כנרת.

מתי: בכל ימי הפסטיבל.

מאז תחילת המאה הקודמת פעלו בעמק הירדן חלוצים שהביאו ארצה גידולים שונים, השיבו את התמר ואקלמו את הבננה. כדי לראות בעיניים כיצד סיפורי העבר מקבלים משמעות, צורה וצבע, יש צורך ברכבי שטח שמסוגלים להגיע בדרך-לא-דרך אל אותם מקומות קסומים. 

"בשבילים – סיפורי מקום" מציעים סיורי בוטיק ייחודיים וחווייתיים הכוללים נהיגה עצמית ברכבי 4X4. ולצד כל היופי הזה תאזינו לסיפורי חקלאות אז והיום, בהדרכת בני העמק המכירים באופן בלתי אמצעי את ההיסטוריה, הסיפורים האנשים ומה שביניהם. הנהיגה לבעלי רישיון בתוקף.

לדעת עוד: 050-6564696,

 04-6600212, http://www.bashvilim.co.il/

 

קרא עוד
תיירות חקלאית בנהיגה אתגרית – סיפורי מקום

בננות מים וכרכרות בנהריים

בננות מים וכרכרות בנהריים

איפה: פארק נהריים, דרומית לכניסה לאשדות יעקב איחוד

מתי: בכל ימי הפסטיבל.

הזדמנות נהדרת לחלץ את העצמות בשיא החורף, שעושה רק טוב לחבל ארץ שופע מים זה. בפארק נהריים מציעים:

*סיורים מודרכים ב"אי השלום" בליווי מדריכי האתר –  האתר סיור מרתק "בעקבות הזקן מנהריים", המגולל את קורותיו ומפעל חייו של פנחס רוטנברג.עדיפות לתאום מראש בטלפון - בתשלום

*אל תחמיצו את "שביל הסכרים", הכולל הליכה עצמאית וקלה (כ-20 דקות) בסופו מפל מרהיב ביופיו - הסיור בחינם

בין השעות 10:00-14:00 תוכלו להנות ממגוון פעילויות 

*סיור בכרכרה מלכותית עם סוס מיוחד כ- 20 דקות - מעבר לירדן ללא ויזה - תשלום 30 ש"ח לאדם

*פארק הרפתקאות 

*מגלשת עפר 

*מכירת בננות הכי איכותיות בארץ במחיר הכי אטרקטיבי (מוגבל ל 5 קילו ללקוח) 

*שקדים ושמן זית במחירים מפתיעים 

*דוכני מכירה 

*זומבה עם אייזק מבית אייל 

לדעת עוד:

04-6709143,

 http://www.ashdot-naharayim.co.il

 

 

קרא עוד

מוזיאון בית הרופא, מנחמיה

איפה: מנחמיה 

העולים החדשים שהגיעו למנחמיה אחרי קום המדינה מצאו את פרנסתם בעבודה במטעי הבננות של קיבוצי  עמק הירדן. הבננות- בין הענפים הבודדים ששרדו ואף התפתחו עד מאד בעמק שלנו ,שתנאי האקלים מפנקים אותם  ומטעי הבננות מחזירים תודה ב"ייצור" כמויות לא מבוטלות ובטעם גן עדן.

המרפאה במנחמיה שקמה ב-1902 שימשה את כל עובדי האדמה שבעמק. תחילה את תושביה הראשונים ובהמשך את דרי הקיבוצים שקמו במרוצת השנים.

אנו מזמינים את המטיילים והמבקרים בפסטיבל "לטעום" מהרפואה של פעם ולבקר במוזאיון הרפואה שלנו ובאתר הארומתרפי במנחמיה על כוס תה צמחים. במוזאיון יתוודאו למחלות של פעם, מה היו הגורמים וכיצד התמודדו עם המחלות בתנאים של פעם, ואף לקרוא מה חשבו פעם על עישון סיגריות….ומדוע לשתות יין ומתי…בימי שבת בלבד-באתר הארומתרפי חוויה משפחתית בהכנת תרופות משמנים צמחיים. לפעילות זו הרשמה מראש ובתשלום סמלי.

הביקור במוזיאון כרוך בתשלום מיוחד לימי הפסטיבל. 

לדעת עוד: נייד: 052-2855746  

 

קרא עוד
מוזיאון בית הרופא, מנחמיה

אל הטבע הפראי – לטייל עם "פלגי בזלת"

אל הטבע הפראי – לטייל עם

איפה: "פלגי בזלת", מושב רמות.

מתי: בכל ימי הפסטיבל.

אקשן, מים ונוף משגע – ב"פלגי בזלת" מציעים לכם טיולי שטח מרתקים בכל שעות היממה: החל מטיולי זריחה באור ראשון ובשעות הבוקר המוקדמות, טיולי יום, טיולי שקיעה מעל הכנרת הצבועים בכתום עז ועד טיולי לילה מלהיבים לאור ירח, עם ים של כוכבים וחיות בר. והכל בתפאורה טבעית – ממש ג'ונגל ישראלי לצד הכנרת. לכבוד פסטיבל "טעם כנרת" תזכו בנגיעות קולינריות ובטעמים מיוחדים לבחירתכם, שמשתלבים היטב בטיול: סחלב חם שנעשה במקום ממתכון ירדני משובח, סלט רימונים ונענע מהנחל הנעשה 

במקום, יין חם מתובל ואיך אפשר בלי – בננה על האש ממולאת בשוקולד ואגוזים, שתיית סיידר חם עם שבבי בננות, ולמבוגרים – ליקר בננה.

לדעת עוד:

 052-2417852,

 http://www.palgei-bazelet.co.i  

קרא עוד

"בין תמרים ובין בננות" – סיור בנהיגה עצמית

איפה: "בינות תמרים", מנחמיה.

מתי: בכל ימי הפסטיבל.

להרגיש בלי ולהיות עם: חברת "בינות תמרים" מציעה לכם לצאת לסיור מודרך בנהיגה עצמית, ובכך ליהנות מכל העולמות. הסיור יאפשר לכם לחוות את הטבע המרהיב המאפיין את הירדן הדרומי ולתצפת על נופי האזור בשיא עונת החורף הפוטוגנית. הסיורים יעברו בסמוך למטעי תמרים ובננות, כמו גם לצד פרדסים ריחניים וכרמים פוטוגניים – תיירות חקלאית במיטבה. זאת לצד תצפיות על אזורי הגבול, טעימות על הדרך והכנת תה צמחים. ישנה אפשרות להזמין סעודת פויקה מושקעת בלב הטבע.

לדעת עוד:

04-6751269, 052-2975053 (דורון)

http://www.zimmer.co.il/premium.asp?site_id=4134

קרא עוד

עמק הבננות והר הצמר גפן – לטייל עם עמירם אידלמן

עמק הבננות והר הצמר גפן – לטייל עם עמירם אידלמן

איפה: קיבוץ כנרת.

מתי: בכל ימי הפסטיבל.

היכן מסתתר עמק הבננות? איזה גידול מכונה "עלי חווה"? מהו "הר הצמר גפן" על איזו רכבת מיתולוגית ניסו להעביר אשכולות בננות מעמק הירדן לכיוון חיפה? ואיך כל אלו קשורים לסיפורי אהבה? על כל השאלות המסקרנות הללו תקבלו תשובות מפתיעות ומאירות עיניים, בסיור של עמירם אידלמן, המפלרטט 

בווירטואוזיות בין העבר וההווה של העמק, ומציע מסע בין דמויות ומקומות, סיפורי גבורה וחלוציות, אהבות, וגם שירה, צחוק, דמע וחידודים.

לדעת עוד:

 050-7279312, 050-7279234, 

www.amiramed.co.il

 

קרא עוד

לחשוף את אוצרות הטבע – הטיולים של "ג'ימי ג'יפ"

איפה: "ג'ימי ג'יפ", גבעת יואב.

מתי: בכל ימי הפסטיבל.

מהיכן מגיע הסטייק אל הצלחת? איפה הופכים הזיתים לשמן הזית? מהו מקורו של היין הנמזג לכוסות? אם אתם רוצים לשלב טיול טבע שבו תחוו קשר בלתי אמצעי עם הנוף והטבע, יחד עם מענה לשאלות הללו, נסו את הטיולים של "ג'ימי ג'יפ" – טיולים הגולשים בדרמטיות ממצוקי רמת הגולן ומגיעים הכנרת ואל מרחבי שדות המרעה שבהם גדל הבקר המקומי, אותו מגדל ג'ימי בעצמו, אל הכרמים שבהם גדלים הענבים, אל מטעי הזיתים רחבי הידיים וגם אל תוככי מטעי הבננות הצפופים, העוטפים את הכנרת. בטיול שטח עוצר נשימה זה תוכלו ליהנות מהנוף המדהים ולפגוש מעיינות נסתרים ופינות חמד מפתיעות. כדאי לדעת: ל"ג'ימי ג'יפ" מתחם צימרים מפנק בדרום רמת הגולן.

לדעת עוד: 052-2543323, http://www.jimyjeep.co.il

 

קרא עוד
לחשוף את אוצרות הטבע – הטיולים של

"בעקבות רכבת העמק" – תחבורה היסטורית בצמח

איפה: מתחם תחנת הרכבת ההיסטורית של צמח.

מתי: 30.12.160 יום ו' המתחם יהיה פתוח בין השעות 09:00 – 11:00

(סיור יתקיים עם מספר מסיירים מינימלי).

 

תחנת הרכבת ההיסטורית של צמח הינה, מהחשובות בקו "רכבת העמק" ההיסטורית: חיפה – דרעא. תחנת צמח הייתה אחת מתשע התחנות בקו רכבת העמק והייתה לתחנת קצה האחרונה בארץ ישראל לפני תחנות עבר הירדן ותחנת דמשק.

סיפורה של תחנת צמח שזור בסיפורה של "רכבת העמק", שתרמה לפיתוחה של הארץ במחצית הראשונה של המאה ה-20. התחנה הייתה למכולל פיתוח אזורי של סובב כנרת בכלל ועמק הירדן. קרונות משא ועליהן: דגנים, בננות, ירקות (מדגניה), ביצים ובקר עברו מארץ ישראל לעבר הירדן סוריה ובחזרה.

וההיסטוריה? מאבקים בין אומות, מאבקים על דרכים את כל זה ראתה התחנה לאורך ימיה.

האם ידעתם שקרב הפרשים האחרון בהיסטוריה התרחש בתחנת צמח? האם ידעתם שיש קשר בין שואת יהודי פולין לתחנה? והאוצר האבוד הקבור במצולות הכנרת איך הוא קשור לתחנה?

באוגוסט 2015 נחנך מתחם תחנת הרכבת ההיסטורית של צמח, ששוחזר ושוקם. המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל והמכללה האקדמית כנרת, הובילו את שיקום התחנה והפיכתה לאתר היסטורי ייחודי המשמש אכסניה לימודית למחלקה ללימודי ארץ ישראל של המכללה למכוני המחקר העוסקים בנושאי ארץ ישראל ומרכז מבקרים ייחודי.

הגעה: מדרום לכביש 92, מול המכללה האקדמית כנרת ובית גבריאל. הסיורים בתשלום נמשכים 50-40 דקות. 

 ניתן לתאם ביקור מראש 

להנאתכם לינק על אתר התחנה המשוחזר : 

לחץ כאן

לדעת עוד: תיאום מרכז המבקרים, שרון סניור:

050-6653786 – 04/3969774

דוא"ל: zemachtrain@kinneret.ac.il

מרכז המבקרים: לחץ כאן

 

קרא עוד

  • 1